| Alex880 a întrebat:

Care sunt efectele tehnologiei in viata elevilor?(negative si pozitive)

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Depnde cum privesti, eu de exemplu is nascut in 85, crescut in anii 90".pe vremea aia nu era atata tehnologie,eram mai uniti prietenia avea cu totul alt aspect, ne petreceam altfel timpul pe afara, daca mergeam la un suc undeva puneam cheta toti, sau platea cine avea banilaughingsi cu randul, acum daca te uiti e diferit.cand mergeam la o terasa nu stateam fiecare ca lemnul la masa vorbeam glumeam etc, azi daca te uiti la o masa rar vezi se se discute toata lumea cu nasu-n tableta telefon etc, noi nu ne grabeam sa ne maturizam asa ca cei de acum de exemplu vad pe TPU intrebari de genu"am 12 ani si am penisul mic, ce trebuie sa fac?"hai sa fim seriosi cand nu ai nici par pubian tu vrei cocosellaughingacuma din ce vad copilaria multora e doar internet jocuri fb, prieteniile din ziua de azi is bazate pe vorbe nu pe fapte, cum era odata.parti pozitive pai aveti acces la informatii utile, se nasc noi genii care inventeaza cate ceva cu ajutorul tehnologiei, multi foarte multi cauta doar inutiliati si pe internet, ca asa e.asta e din punctul meu de vederehappy