| LastPoison a întrebat:

Care sunt efectele pozitive si negative ale 'unui' razboi?

Răspuns Câştigător
| crissx_7752 a răspuns:

POZITIVE: poti fi printre "mari luptatori' poti fii erou etc... NEGATIVE: poti muri, poti fi ranit grav si esti departe de ai taii... fundita?

3 răspunsuri:
| petruI a răspuns:

Sunt rar efecte pozitive mai mult is cele negative mai ales cand se afla o mare cantitate de oameni inocenti la mijloc.

| eu_2937 a răspuns:

Pai intr-un razboi se antreneaza multe resurse materiale si umane. Este afectata economia unei tari.Iar aspectele pozitive ar fi in razboaiele de aparare unde o tara lupta pentru independenta sau se apara de alte popeare cotropitoare

| georgiana_5779 a răspuns:

Depinde la ce razboi te referi. uneori nu prea sunt cauze bune. pentru ca mor foarte multe persoane nevinovate. dar in urma razboiului se pot modifica, sau rescrie legile, pentru remedierea neintelegilor. pentru ca fiecare razboi incepe de la un neajuns... ma rog, trecand peste sa ne rugam ca razboiul din Libia sa nu devina unul mondial.