| Cleooo123 a întrebat:

Cartea "Aventurile lui Tom Sawyer" este un roman?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e roman. Vezi că "Aventurile lui Huckleberry Finn" e continuarea romanului "Aventurile lui Tom Sawyer", ambele scrise de Mark Twain.

5 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Aventurile_lui_Tom_Sawyer

Google tocmai a implinit 17 ani, da-i o sansa!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

...si trebuie citite amandoua ca poti intelege ceva!
Minunate carti le-am citit!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Fatamuntilor):

E o senzație plăcută, adult fiind, să-ți amintești cu drag de călătoria făcută printre romanele copilăriei...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

Asa este, am citit foarte mult in copilarie.Parca nu imi ajugea timpul.Citeam pana si cand mergeam la toaleta, uneori chiar si la masa rolling on the floorda stiu cu nu e bine -copii sa nu faceti asa. Puteti citi doar la masa sau in pat)
Oricum mama imi spunea,, Ce citesti atata, doara nu vrei sa te faci popa'''laughing

| Cameliapantiru a răspuns:

Da, este un roman.