| anonim_4396 a întrebat:

Cartea: Live by Night de Dennis Lehane se gaseste tradusa in romana prin librarii?

3 răspunsuri:
| Lettuce19 a răspuns:

Probabil se gaseste si in librari dar daca chiar ai nevoie de carte o poti lua de pe net. Daca trebuie doar citita atunci o poti cauta pe google si sa o traduci cu google translate pentru a intelege cate ceva. O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lettuce19):

Eu o vreau tradusa de un profesionist nu de g.t.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Poți să încerci în Cărturărești să vezi dacă o au, deși dacă înțelegi puțin de tot engleza și faci legături între cuvinte, te mai uiți într-un dicționar atunci când nu știi ce înseamnă un cuvânt atunci poți s-o citești și așa, deoarece are un impact mult mai puternic dacă o citești în limba nativă... Sper că te-am ajutat, îți doresc o seară frumoasă în continuare!