| Cocolinul a întrebat:

Caut un eseu scris de Andrei Plesu dar nu-l gasesc... nu stiu cum se numeste. Tot ce stiu este ca in el compara oamenii din lumea politica sau cea media cu animale... pasari, pesti.
Stiti cum se numeste sau in ce carte se gaseste?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Intra pe Wikipedia la Andrei Plesu, vezi ce a scris (au si descrieri) si gasesti ceea ce cauti.

| Cocolinul explică (pentru Yuoia):

Am cautat inainte pe Wikipedia... si pe Google in general. Nu am gasit. Nu este scris nicăieri despre ce este fiecare capitol din fiecare carte (cel putin in cartile ce contin colectii de eseuri). Si ma gandeam ca poate este aici cineva care a citit sau a auzit despre acest eseu.