| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Caut un paragraf dintr-o carte despre o civilizatie Extraterestra ce discuta despre omerine si testele atomice. Discutia era in felul urmator:
Un slujitor vine la zeu si ii spune ca o noua civilizatie a descoperit bomba nucleara. Zeul bucuros il intreaba pe ce satelit au facut testele.
Cand zlujitorul ii explica ca au facut testele pe propria planeta zeul se infurie.
Poate nu face sens dar please help!

Răspuns Câştigător
| ukan a răspuns:

Cred că ar trebui să cauți „Silly Asses" de Isaac Asimov. Mi se pare că pe românește titlul a fost tradus „Ce-și face omul cu mâna lui".

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat