| zaichonok a întrebat:

Ce alte formule finale stii in basmele citite (in afara de a fost odata ca niciodata)?

Răspuns Câştigător
| Marco_Nour_1990 a răspuns:

,,Și-am încălecat pe-o șa și v-am spus povestea așa."

2 răspunsuri:
| Bîrlãdeanu_Robert_2000 a răspuns:

In primul rand,, a fost odata ca niciodata" este o formula initiala. Daca vrei o formula mediana una dintre ele ar fi:,, si au trait fericiti pana la adanci batraneti",,, si-au incalecat pe-o sa...

| Romanul86 a răspuns:

La Ioan Pop Reteganul, la I Slavici și la I Creangă este una mai diferită față de clasicile lui P Ispirescu. O să mă uit și la IL Caragiale!