| Alexandru98 a întrebat:

Ce cărți a scris Dan Brown?

10 răspunsuri:
| Skrillex13 a răspuns:

Uite un link http://www.elefant.ro/......-5522.html ca te-am ajutat.

| AjLee a răspuns:

Simbolul pierdut
Codul lui Da Vinci
Conspiratia
Fortareata Digitala
Ingeri si Demoni
Deception Point

| CatalinaMoon a răspuns:

Cărți de umor
187 Men to Avoid: A Survival Guide for the Romantically Frustrated Woman, 1995, Berkley Publishing Group (soția sa a fost co-autoare, sub pseudonimul Danielle Brown). A fost programat pentru reeditare în august 2006.[2]
The Bald Book, scrisă împreună cu soția sa, Blythe.
Romane
Fortăreața digitală, 1998.[4]
Îngeri și demoni, 2000.[5]
Îngeri și Demoni, Ediție Specială Ilustrată, 2005, Atria.[6]
Conspirația, 2001.[7]
Codul lui Da Vinci, 2003.[8]
Codul lui Da Vinci, Ediție Specială Ilustrată, 2004, Doubleday.[9]
Simbolul pierdut, 2009.

| PickUp a răspuns:

Simbolul pierdut
Dan Brown
59.99 RON

Ingeri si demoni. Editia 2010
Dan Brown
29.99 RON

Ingeri si demoni (editie ilustrata)
Dan Brown
125.50 RON

Codul lui da Vinci - editie ilustrata
Dan Brown
125.50 112.95 RON

Codul lui da Vinci Editia 2010
Dan Brown
29.99 RON

Fortareata digitala
Dan Brown
27.99 RON

Conspiratia Editia 2010
Dan Brown
29.99 RON

Fortareata digitala
Dan Brown
20.24 RON

Ingeri si demoni ilustrat
Dan Brown
54.00 RON

Ingeri si demoni - editie noua
Dan Brown
40.49 RON

Uite aici! Ti-am dat si pretl in caz ca vrei sa le cumperi! http://www.buybooks.ro/dan-brown.cgi Le poti cumpara de acici;)
Bafta! Funda plz:X

| VampDiaries a răspuns:

Dan Brown a scris carti chiar destul de interesante ca Fortareata Digitala sau Conspiratia iar unele dintre ele au fost chiar ecranizate de exemplu Ingeri si Demoni, Codul lui Davinci si Simbolul Pierdut. A scris o carte impreuna cu sotia sa Blythe cartea fiind numita The Bald Book. A renunțat la catedră ( era profesor de limba engleza) pentru a deveni scriitor, respect lui.

| emag a răspuns:

Romane
Fortăreața digitală, 1998
Îngeri și demoni, 2000
Îngeri și Demoni, Ediție Specială Ilustrată, 2005, Atria
Conspirația, 2001
Codul lui Da Vinci, 2003
Codul lui Da Vinci, Editie Specială Ilustrată, 2004, Doubleday.
Simbolul pierdut,
Filmografie/Ecranizări
Codul lui Da Vinci (film), 2006 (Brown apare ca producător executiv).
Îngeri și demoni (film), data oficială a lansării în România - 15 mai 2009.
Simbolul pierdut, 2012
Discografie
SynthAnimals, album pentru copii.
Perspective, 1990, Dalliance. CD muzical.
Dan Brown, 1993, DBG Records (include piesele „976-Love" și „If You Believe in Love").
Angels & Demons, 1994, DBG Records (include piesele „Here in these Fields" și „All I Believe").
Musica Animalia, 2003, un CD de caritate pentru organizația Families First.
Cărți de umor
187 Men to Avoid: A Survival Guide for the Romantically Frustrated Woman, 1995, Berkley Publishing Group (soția sa a fost co-autoare, sub pseudonimul Danielle Brown). A fost programat pentru reeditare în august 2006.
The Bald Book, scrisă împreună cu soția sa, Blythe.
187 Men to Avoid: A Survival Guide for the Romantically Frustrated Woman (1995) · The Bald Book (1998)

| lexiatanasiu a răspuns:

Ultima carte scrisa de Dan Brown se numeste Inferno si va aparea si in limba romana pe 26 august. Mai multe detalii ai aici http://www.librex.ro/dan-brown-inferno

| lexiatanasiu a răspuns:

A aparut si in Romania ultima carte scrisa de Dan Brown - Inferno. http://www.librex.ro/dan-brown-inferno