| BellyGiggling a întrebat:

Cine imi poate da informatii despre Sandra Brown?
Cate carti a scris, in ce an s-a nascut, daca a murit in care an. despre familia sa. daca a murit din ce cauza de batranete sau boala si care a fost aceasta.
Si nu vreau linkuri dupa wikipedia.
Fundahappy
Scz de categorielaughing

Răspuns Câştigător
| Lavy_6719 a răspuns:

Sandra Lynn Brown s-a nascut in martie 1948 in Waco, Texas si este o scriitoare americana, autoare a 58 de romane de dragoste si suspans care au ajuns bestseller-e The New York Time. Brown a publicat si sub pseudonimele de Rachel Ryan, Laura Jordan si Erin St. Claire. Înainte de cariera de scriitoare, ea a lucrat cu succes ca model, actrita, antreprenor si star de televiziune.

Sandra Brown s-a nascut in Waco, Texas si a crescut in Ft. Worth. Ea s-a specializat în limba engleză la Universitatea Creştină din Texas (TCU) în Fort Worth, Texas, dar a parasit colegiul în 1968 si s-a căsătorească cu soţul ei, Michael Brown, care este un fost prezentator de televiziune şi un documentarist premiat cu premiul "Dust to Dust".

Brown si-a inceput cariera in scris în 1981 şi de atunci a publicat peste şaptezeci de romane.
Începând din 1990, când "Mirror Image" a ajuns in lista de bestseller-e a ziarului The New York Times, fiecare roman ulterior a devenit un bestseller Times. În 1992, romanul ei de French Silk a fost ecranizat într-un film de televiziune ABC. Brown are acum şaptezeci de milioane de exemplare din cărţile sale imprimate în întreaga lume, iar munca ei a fost tradusa în treizeci şi trei de limbi.

Sandra si sotul ei, Michael Brown, trăiesc acum din Arlington, Texas.

1 răspuns:
| IreneIsHere a răspuns:

Sandra Brown, (născută în 1948 în Waco, Texas) este o scriitoare nord-americană. Brown a publicat şi sub pseudonimele de Rachel Ryan, Laura Jordan şi Erin St. Claire.

A scris: Alibiul
Amintiri
Asculta-ti inima
Asalt tandru
Cacealmaua
Caderea lui Adam
Cantec de dragoste
Casatoria
Cautari periculoase
Chiar si ingerii cad
Chill Factor
Clubul Paradis
Complotul voluptatii
Confidenta noptii
Copilul nascut joi
Descoperirea
Dilema
Dragoste in catifea albastra
Dragoste in satin alb
Dragoste fierbinte
Dragoste mai presus de ratiune
Dragoste si datorie
Dupa zece ani
Eden Pass
Exclusiv
Fanta C
Fascinatie
Femeia captiva
Fericire in doi
Fii binevenit
Final de partida
Focul mocnit din paradis
Focuri ascunse
Fuga de celebritate
Honor Bound
Imaginea din oglinda
Impotriva dorintei
Ingerul
Imbratisare in amurg
Inima Rastignita
Intalnirea
Intimitatea noptii
Intoarcerea lui Mark
Invidie
Invitatul diminetii
Jocurile iubirii
Juramantul uitat
Labirintul sperantei
La capatul lumii
Lunga asteptare
Lasa-ma sa te iubesc
Matase frantuzeasca
Martora
Martorul
Micul dejun la pat
Mostenitoarea
Neasteptata iubire
Noapte africana
Numai tu
Obligat de onoare
Dragoste eterna
Ostateca lui Hawk
Panza de paianjen
Paravanul de fum
Perdea de fum
Pentru ultima oara
Pierduta in iubire
Pierduti in paradis
Ploaie de apa
Pretul paradisului
Prizonierul dorintei
Provocarea
Regasire
Renegatul
Ricoseu
Ruleta dragostei
Sarada
Seductie
Sa nu trimiti flori
Sa vorbim despre dragoste
Secrete bine pazite
Senzual
Singapore
Sfarsitul singuratatii
Si s-a luminat de ziua
Singuri, in doi
Situatie limita
Spune-mi DA
Spaima
Standoff
Strainul
Tacere elocventa
Texas! Chase
Texas! Lucky
Texas! Sage
Traieste clipa!
Tu esti tatal copilului meu
Un cuplu aproape perfect
Un sarut amintit
Umbre din tecut
Viata, dulce viata
Violul

Nu a murit.