| Elena1234456 a întrebat:

Ce carte imi recomandati? Imi place foarte mult sa citesc.

Răspuns Câştigător
| xXMomo185 a răspuns:

Eu iti sugerez sa citesti Pe aripile vantului si La rascruce de vanturi daca te pasioneaza cartile de dragoste; desi sunt destul de grele, daca le citesti cu atentie vor fi minunate. Alte carti care m-au impresionat sunt : Unde se avata vulturii(este povestea unui spion englez care se infiltreaza intr-un castel al germanilor; este foarte interesanta si se citeste repede), Maitreyi, Domnisoara Christina, Moarte pe Nill, Maini inzestrate, Singur pe lume(cartea asta m-a marcat), Elevul Dima dintr-a saptea, fantoma de la opera, Dama cu camelii.

33 răspunsuri:
| xBebee a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Nu mai stiu sigur, ca nu mai am cartea dar parca de Sandra Brown.

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Depinde ce fel de carti citesti. Eu de exemplu citesc cartii cu vampiri si romane de dragoste. Tie poate iti plac altfel de carti.

| Euletitia a răspuns:

Buna! am s aincerc sa-ti fac sugestii cat imi variate, pentru ca nu stiu exact ce preferinte in materie de lectura ai, ce varsta ai, ce carti ai mai citit pana acum, dar am sa incerc sa ma raportez la prefreintele mele si sper sa te ajute:
"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell
"Insula pierduta"-Margaret Mitchell
"Doamna Bovary"-Gustave Flaubert
"David Copperfield"-Charles Dickens
"jane Eyre"-Charlotte Bronte
"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte
"Rebecca'-Daphne du Maurrier
"Qvo vadis"-Henryk Sienckiewicz
"Sfarsitul unei iubiri"-Graham Greene
"lassie se intoarce acasa"-Eric knight
"Colt-Alb"-Jack London
"Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher Stowe
"Elevul Dima dintr-a spatea"-Mihail drumes
"Lorelei"-Ionel teodoreanu
"La Medeleni"-Ionel teodoreanu
"Ciresarii"-Consatntin Chirita
"Ultima noapte de dragoste, inatia noapte de razboi"-Camil Petrescu
"Enigma Otiliei"-George Calinescu
"maitreyi"-Mircea Eliade
"Panza de painajen"-cella Serghi
Lectura placuta orice ai alege!
P.s.: Si mie imi place foarte mult sa citesc!
La multi ani!