| anonimaalee29 a întrebat:

Ce carti ati citit despre crime si v-au placut?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia si vezi "10 negri mititei" - nu e cu și despre rasism

| BarbieGirl13 a răspuns:

Zece negri mititei de Agatha Christie am citit-o, dar nu toata. E foarte faina. Am auzit in special despre cartile ei ca sunt bune. Mai e si Crima din Orient Express, pe care as vrea sa o citesc! Sper ca te-am ajutat putin laughing

| Adry05 a răspuns:

Disparitia si cam tto ce am citit de la Tess Geristen, Jocul lui Gerald daca intra aici, Crima fara de cadavru, Seria cu Maigret, Rebecca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raymond Chandler - Somnul de veci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice de la Agatha Christie, Rodica Ojog-Brasoveanu

| NLS a răspuns:

Singura care mi-a placut a fost "Crima si pedeapsa", dar probabil nu e pentru tine/ nu-i ce cauti tu.

Rebecca, amintita de Adry - am citit-o, insa nu o recomand, ar fi putut fi ceva de succes, insa traducerea mizerabila si lipsa de consecventa a autoarei la final, o fac o poveste nu foarte reusita. (si din nou, nu e ce cauti tu)

Incearca Agatha Christie, la ea gasesti cu siguranta romane politiste.

| Logann a răspuns:

4, 3, 2. F crima

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cartile Agathei Christie, romanele lui Simenon, Raymond Chandler, Rodica Ojog Brasoveanu.

| Romanul86 a răspuns:

în arşiţa nopţii de John Ball