| kuzican a întrebat:

Ce carti bune (de dragoste) imi recomandati si mie?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Panza de paianjan-Cella Serghi, Poveste tarfelor mele triste-Gabriel Marquez, Dama cu camelii-Alexandre Dumas (fiul), Love story-Erich Segal, Nunta-n cer-Mircea Eliade, Mayitrei-tot Eliade, Suflete tari-Camil Petrescu.pe astea le-am citit eu, de dragoste. Dar, nu te rezuma doar la "de dragoste", incearca-le si pe cele de aventura [Papillon-Henri Charriere], politisete, etc.

34 răspunsuri:
| adriana_8769 a răspuns:

Eu iti recomand Twilight Saga de Stephenie Meyer, sunt 4 volume: Amurg, Luna Noua, Eclipsa si Zori De Zi. Este o poveste de dragoste intre un vampir si o fata de 18 ani in care ne sunt relatate dificultatile prin care trec datorita diferentelor dintre ei, lupta pentru a ramane aproape de persoana iubita. Mie imi plac aceste carti si le-am citit de vreo 3 ori. Trebuie sa adaug ca, desi apar in poveste vampiri, eu nu consider aceste carti ca fiind de fantezie ci doar o poveste de dragoste mai neobisnuita.

| withoutwings a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes,...

| withoutwings a răspuns:

Invitatie la vals de mihail drumes

| mary25 a răspuns:

In numele dragostei-Kristin Hannah;
Micutele Mincinoase-Sara Shepard; gasiti multe altele pe www.carti-bune.ro