| eliza7943 a întrebat:

Ce carti de dragoste, incredere in sine si dezamagiri in dragoste recomandati?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Dezamagire in dragoste,, Pe aripile vintului''unde poti citi ca si o femeie foarte frumoasa si bogata poate suferi din dragoste.Si fii convinsa ca si in viata reala asa e.Nu e suficienta nici frumusetea nici bogatia sa te apere de dezamagiri.Sunt etape necesare in viata noastra pentru a ne intari pentru a ne face mai puternice. Dupa ploaie mereu iese soarele! Chiar daca nu intotdeauna rapid.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Eliza tu treci probabil printr-o despartire, ceva ce te-a marcat, nu stiu daca in carti vei gasi o rezolvare.
Ai nevoie de niste amice, de plimbari in aer liber, de iesit la o cafea de stat de vorba, de cunoscut un baiat etc
Increderea in sine nu ar trebui sa dispara niciun moment fie ca cineva ne raneste sentimentele sau nu.
Stam tari pe pozitii si infruntam viata, pentru ca altii nu sunt la fel de norocosi ca noi, multi isi doresc lucruri simple pe care noi le avem, adica sa poata merge (cei paralizati), sa poata vedea (cei orbi), noi le avem dar ne pierdem increderea in noi pentru ca cutare sau cutarea ne-au dat papucii? facem pipi pe ei toti si mergem mai departe.