| FanElenaGheorghe a întrebat:

Ce carti imi recomandati, gen "Jurnalul unui pusti". Am citit toate volumele lui, dar vreau alte cari la fel ca el.
RECOMANDARI?

3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Cărţile care într-adevăr mi-au plăcut şi aş dori să ţi le recomand sunt :

Maitreyi de Mircea Eliade
Enigma Otiliei de George Călinescu
Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război de Camil Petrescu

Baftă! happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Cauta cartile autorului James Patterson. Cele cu generala, cu eu haios etc
De asemenea mai poti citi si Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes sau Fluturi de Irina Binder.
Numai bine

| aleale1809 a răspuns:

1.Cum sa faci sa nu citesti 2. Timmy fiasco. 3. Micuțul Nicola. 4. Cei doi teribili. 5. Jurnalele unei puștoaice 6. Copii de faina
Sper ca te-am ajutat.