| RMG a întrebat:

Ce carti pentru clasa a 10 a imi recomandati? Sa fie ceva pentru la scoala.. funda!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

"Povestea lui Harap-Alb''-Ion Creanga
''Hanul Ancutei''-Mihail Sadoveanu
''La tiganci''-Mircea Eliade
''Ion''-Liviu Rebreanu
''Enigma Otiliei''-George Calinescu
''Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi''-Camil Petrescu
''Morometii''-Marin Preda

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kamiichu a răspuns:

Morometii (M. Preda), Maytrei (M. Eliade), Mara (I. Slavici), Ion (L. Rebreanu )

| Vuitton3 a răspuns:

Eu anul trecut am facut:

Morometii, Ion, Plumb, Lacustră, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, Testamentul, Mara, Moara cu noroc si cam ataf. Sunt pentru bac toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au placut indeosebi: "Ion", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" si "O scrisoare pierduta".