| 358ili a întrebat:

Sunt pe clasa cincea. Ce carti imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| xAnonimul a răspuns:

Harry Poter de J. K. Rowling
Copii lampi fermecate de Philip Kerr
Marile Sperante de Charles Dickens
Colind de Craciun de Charles Dickens
big grinSper sa iti placa big grin

11 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

1. Esti pe clasa cincea? Huh?
Se scrie " sunt in clasa a 5-a "
2. Incearca ceva usor ca si cartea de Romana.

| Anq209 a răspuns:

Vezi sa nu cazi laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si stai bine pe ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră aici http://lecturirecenzate.ro/ În partea de jos a paginii ai o listă pentru clasa a V-a. Tot acolo vei găsi multe dintre lecturile recomandate, povestite pe scurt. Dacă vrei textul întreg pentru unele, găsești pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/ Succes!

| IonutAxi a răspuns:

Harry Poter de J. K. Rowling

| CharlieHarper a răspuns:

Un manual de română...

| MrRava13 a răspuns:

Abecedarul

| Andreea1130 a răspuns:

Maini inzestrate
Si multe carti din editura Chic

| biiannkaa a răspuns:

Colt Alb
Singur pe lume
20 de ani de vacanta.

| Inkutsa a răspuns:

Citeste Fetita celei a sasea luni! Nu o sa te dezamageasca.E scrisa de Moony Witcher.
Si, daca asa sa vorbim, nici Amintiri din copilarie tu te vor dezamagi.Numai ca, daca esti fata, prima carte o so vrei sa o citesti pe toata din prima clipa...hee hee

| zambet8 a răspuns:

Jocurile Foamei, ultimul rasarit de soare, oare chiar m-ai putea iubi?, ultima stea de pe cer...esti tu?, etc...