| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Ce carti SF imi recomandati? (In afara de Caverne de Otel, Soarele Gol si Eu Robotul)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand toate cartile scrise de Isaac Asimov, Frank Herbert, Orson Scott Card, A.E. Van Vogt, Arthur C. Clarke, etc.
O lista lunga poti gasi si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Scriitori_de_science-fiction
Titlurile le gasesti pe ro.wikipedia.org, cautand cu numele autorului.

| xqBie a răspuns:

Jocurile Foamei, Trilogia Divergent, Al cincilea val, Eu sunt numarul patru, Trilogia Delirium, Seria Instrumente Mortale, Harry Potter, Urzeala Tronurilor, Academia Vampirilor, Percy Jackson si Olimpienii...