| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă a discuta "în voie" cu cineva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A te simti bine, a fi voios, bucuros, a te intelege foarte bine, fara retineri, fara o durata limitata si scurta de timp.

| Ciurea_Cristina_1999 a răspuns:

A discuta fara sa iti fie teama, a diacuta orice cu acea persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica discutia sa fie cursiva, sa curga frumos pe multe teme, ca intre doi oameni cilivizati, cu o cultura oarescare, fara retineri ori teama ca vei spune o prostie si ca vei fi judecat si nu corectat de partenerul de discutie.