| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

URGENT! Ce inseamna:

"Gusturile nu se discuta"?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Sa-ti dau un exemplu:

Sa spunem ca mie imi place muzica Rock si tie iti place Hip-Hop. Deci spunand ca "Gusturile nu se discuta" inseamna ca nu trebuie sa ne certam ca sa vedem a cui muzica e mai buna sau a cui e mai naspa. Fiecare sa asculte ce-i place si gata.

3 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Daca esti la un magazin cu prietena ta cea mai buna, si tie iti plac niste cizme iar ea iti zice ca sunt urate, tu ii poti da replica-Gusturile nu se discuta-.De obicei acesta zicala este folosita pentru a evita certurile in legatura cu opiniile, parerile noastre diferite in toate domeniile:*happy

| HahahaAb a răspuns:

laughinglaughingrolling on the floor Cum sa nu stii asa ceva?:o

| GlontulAreMereuDreptate explică (pentru HahahaAb):

Mai bine tac decat sa mi se anuleze contul.