| baila98 a întrebat:

Ce intelegi prin " Am scris lung, pentru ca n-am avut timp sa scriu scurt". Multumesc celui care imi raspunde. Dau funda big grin

4 răspunsuri:
| Iuliancik77 a răspuns:

Adica in timp putin scrie ft.mult
FUNDA?

| Anna17C a răspuns:

Eu inteleg ca e mai bine sa apuci pe un drum lung, dar sigur, decat pe unul scurt, care sa te faca sa iti pierzi timpul. Sau, pur si simplu, persoana respectiva a considerat ca e mai bine sa fii mai explicit decat sa dai putine detalii si sa iti pierzi timpul apoi cu completari. Acum depinde si de context!
Sper ca te-am ajutat! happy

| Lucică1998 a răspuns:

Eu cred ca se referă la faptul ca e mult mai greu si durează mai mult timp sa-ți restrângi idile la cateva fraze, pe de alta parte desi pare ca durează mai mult timp sa scrii ceva detaliat, este mult mai ușor, pentru ca tot ce trebuie sa faci e sa-ți pui ideile pe hârtie, fara sa le mai prelucrezi.

| Vi003 a răspuns:

Pentru a scrie concentrat un mesaj, trebuie sa-l treci prin filtrul gandirii ca sa nu cumva sa pierzi esentialul. Lalaiala e la indemana oricui, e drept, poti sa bati campii cu gratie, dar si sa dai cu batul in balta.