| Veritas a întrebat:

Ce părere aveți despre cartea Alchimistul de Paulo Coelho?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Personal, mi-a placut cartea, este usor de citit, nu este grea si are o morala.
Banuiesc ca stii oarecum despre ce este vorba si care este subiectul cartii. Desi multi au zis ca este o carte care iti schimba perspectiva vietii, mie nu mi-a schimbat-o foarte mult, probabil pentru ca impartaseam deja ideea cartii dinainte sa ma apuc de citit.
Deşi cartea este scurtă, are o succesiune largă de imagini exotice şi de personaje interesante. Este o carte bogată în imagini, dar şi în idei, nişte adevăruri generale, cuprinse în experienţa unui singur personaj. Este interesanta si merita citita, mai ales ca nu este greu de parcurs.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Veritas explică (pentru OoBunnyoO):

Aha... mulțumesc mult!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Mie mi-a plăcut.
Am citit-o când eram mai mică, acum câţiva ani, şi mi-a schimbat modul în care priveam viaţa şi sensul ei.
E uşor de citit, clară, profundă şi plină de idei inovatoare.
Numai bine!happy