| TheMisunderstood a întrebat:

Ce parere aveti despre acest inceput de carte? http://www.wattpad.com/story/30342218-mai-presus-de-tot

6 răspunsuri:
| laramistigan27 a răspuns:

Frumos si interesant

| TheMisunderstood explică (pentru laramistigan27):

Multumesc, insa te-as ruga sa imi spui la ce ti se pare ca ar trebui sa mai lucrez.

| corolav a răspuns:

De ce spui „acest început de carte"?
Ar putea fi spus „acest început de schiță, de nuvelă sau de roman".
Interesant este că( exceptînd unele mici greșeli, care evident sunt din cauza nerecitirii și necorectării textului) scrii corect românește.
Spre deosebire de mulți alți veleitari care s-au pronunțat, în scris, considerînd că „ei scriu o carte ( să zic și eu ca tine).
Repet: scrii corect românește și asta e cel mai important lucru ( zic eu).
Din puținul pe care ni l-ai prezentat e greu să-ți poți face o părere dacă e bine sau nu.
S-ar putea să fie ceva bun.
Deși parcă sună puțin a „clișeu".
Parcă am mai întîlnit această schemă ( și prin cărți și prin filme).
Cred că merită a continua.
Să fii sănătoasă! Succes!

| TheMisunderstood explică (pentru corolav):

Am spus inceput de carte deoarece asta imi propun sa fac, dar recunosc ca nu ma grabesc. Multumesc, tin foarte mult la aspectul gramatical care in ziua de azi nu il mai prea intalnesti, am observat si eu asta, desi am doar 17 ani. Am scris aceasta "schita" mai intai pentru mine, ca sa ma eliberez oarecum, si mai apoi pentru altii. Mare parte e exact ce am simtit eu, am simtit nevoia sa scriu asta. Sunt de acord cu tine, schema e comuna, dar nu imi propun ca in continuare sa scriu o poveste tipica de iubire adolescentina.
Multumesc pentru sfaturi!

| corolav a răspuns:

Nu mi-ai mai răspuns.

| TheMisunderstood explică (pentru corolav):

Cum nu?