| Cristache_Mari_1998 a întrebat:

Citate misto? Sa nu vad citate amuzante, vreau ceva deosebit

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Mie cel mai mult imi plac citatele din serialul Dr.House.Iti pun la dispozitie citeva din ele.
1. Stii ca se zice ca nu poti trai fara dragoste? Ei bine, oxigenul e si mai important.
2. Toti facem greseli si toti platim un pret.

3. Toata lumea minte.

4. Regulile sunt simple indicatii pentru oamenii care nu se pot hotara.

5. Succesul cuiva dureaza pana la primul rateu. Esecul e nemuritor.
6. Deceptia e furia pampalailor.

7. Nu poți crede ca e vina ta decat daca esti atotputernic. Asta e narcisism.

8. Daca poti simula sinceritatea, poti simula aproape orice.

9. Daca mori din senin toata lumea te iubeste.

10. Doar pentru ca vrei sa crezi lucruri bune despre oameni nu inseamna ca asa si este.

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Iti zic cateva 'celebre':
1. Vrei sa plictisesti pe cineva? Spune-i tot ce stii"
Voltaire
2. Exactitatea e politetea regilor
Ludovic al 18-lea
3.Natura produce oameni foarte ciudati.
Shakespeare
(Negutatorul din Venetia 1.1)
4.Pe pamant e loc pentru toti.
Schiller
5.Viata e totusi frumoasa, Doamne!
Schiller
6. Legile si muzele amutesc in timpul razboiului.
Lucretiu
7.Intelligenti pauca ( pentru cei care inteleg, ajung putine cuvinte)
proverb latin

| Cameliapantiru a răspuns:

"Nu indraznim nu pentru ca lucrurile sunt dificile, ci pentru ca nu indraznim, lucrurile sunt dificile" (Seneca)

"Fiecare se gandeste cum sa schimbe lumea, dar nimeni nu se gandeste cum sa se schimbe pe sine." (Tolstoi)

"Am decis sa raman fidel iubirii. Ura este o povara grea de purtat." (Martin Luther King)

"Crying does not indicate that you are weak. Since birth, it has always been a sign that you are alive" (Charlotte Bronte)