| dany00000 a întrebat:

Cititul este o pierdere de timp? De ce?

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Cititul - o pierdere de timp?

Întrebărea ta depăşeşte cu mult limita penibilităţii şi-a inutilităţii.

Sau poate c-ai uitat să arunci vreun "nu" printre cuvinte.

| Doub a răspuns:

Cum sa fie cititul o pierdere de timp? Normal ca nu.De ce? Pai daca citesti acumulezi tot felul de informatii si pe langa asta, daca citesti romane descoperi o noua lume, te indentifici cu personajele, vei afla lucruri care iti vor schimba perspectiva asupra vietii.

| toncu a răspuns:

Daca citesti ingredientele de pe cuti random, da, este o pierdere de timp

| angus35 a răspuns:

Cititul este o pierdere de timp doar daca citesti carti proaste.Am citit multe carti care au fost proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul este o pierdere de timp, esti snob daca citind 2 zile continuu cel mai iubit dintre pamanteni simti ca nu ai pierdut timpul, si nu neaparat din cauza cartii, din cauza faptului ca nu ai gandit singur puteai sa te apropii de familia ta sau sa descoperi ceva util in padure sau sa mangai pisica toata ziua...
*isi da ochii peste cap si face podul cu limba scoasa de patru ori*

| anad a răspuns:

„Nu este alta mai frumoasă şi mai de folos zăbavă decât cetitul cărţilor…" (Miron Costin)