| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeți că in filme sau in seriale nu se promovează prea mult televizorul ci cititul?
Este o mare pierdere de timp, după părerea mea, televizorul.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu este.

| PainTech a răspuns:

"De ce credeți că in filme sau in seriale nu se promovează prea mult televizorul ci cititul?"

Asta e ca si cum McDonalds ar face reclama la KFC. Ambele concureaza pentru atentie.

| PainTech a răspuns:

"Este o mare pierdere de timp, după părerea mea, televizorul."
Depinde la ce te uiti. E o diferenta intre drama vulpitei si a lui viorel si un documentar pe discovery.

Acum nu putem sa zicem ca toate cartile sunt minunate, extraordinare si cel mai bun mod de a petrece timpul...

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Dacă programele Tv ar promova asta ar pierde telespectatori și bani. Bine, acum depinde la ce te uiți. Dacă te uiți la un documentar pe Discovery, National Geographic, sau un documentar pe Tvr despre istorie(Al doilea razboi Mondial, mare foamete dupa el, mai sunt) nu este o pierdere de timp. Dar daca te uiti la Vulpita si Viorel, no comment. Nici cartile nu trebuie ridicate in slavi. Sunt carti care nu ar trebui citite deoarece nu te ajuta la nimic. Surse pentru documentare sunt peste tot, trebuie doar noi sa vrem.