| Idontcare69 a întrebat:

Cu care sa incep prima data: "Idiotul" sau "Crimă și pedeapsă" - Dostoievski? Care este mai ușoară?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

"Pas cu pas" de KWI. Apoi citești "Idiotul"- asemănarea cu autorul primei recomandări e pur întâmplătoare!
La urmă citești " Crimă și pedeapsă" - din nou asemănarea cu acțiunile și măsurile luate de Șică Mandolină e pur întâmplătoare!
hee hee

1 răspuns:
| Paula2018 a răspuns:

Eu am început cu câteva povestiri de-a lui, era o carte cu vreo 3-4 povestiri, pe urmă am citit în aceasta ordine : Adolescentul, Idiotul, Crimă și pedeapsă. Eu un scriitor foarte bun.