| Ionescu_Roxana_1989 a întrebat:

A citit cineva idiotul de dostoievski sau crima si pedeapsa de dostoievski? Va impresionat vreuna? Funda

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, pe amandoua, in primii ani de liceu. Crima si pedeapsa am citit-o pe nerasuflate, imi amintesc ca aproape nu am mancat si nu am dormit in acea saptamana de vacanta (era vara) in care am citit-o. Idiotul am citit-o in timpul scolii si a trebuit sa o fragmentez cumva (nu puteam citi mai mult de 2-3 ore pe zi), dar mi-a placut enorm. Amandoua sunt carti care m-au impresionat profund si care mi-au schimbat felul de a gandi

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Pe amandoua le-am citit, dar cel mai mult, dar cel mai mult m-a impresionat Idiotul, a avut un impact psihologic extraordinar.
Acum depinde de fiecare om in parte, pe mine m-a fascinat si m-a marcat in acelasi timp cartea.
Aceasta este parerea mea.
Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!