| ColorfulDream a întrebat:

Cum se scrie si ce contine o autobiografie?

2 răspunsuri:
| mihai_7264 a răspuns:

Toate datele despre persoana respective. gasesti pe wikipedia. FUNDA?

| Iamnotme a răspuns:

Autobiografie (provine din limba greacă, fiind format din prefixul auton, auto, bios, viață și graphein, a scrie) e o relatare sub forma unei povești, așa cum s-a întâmplat, scrisă și prezentată la persoana întâi. Termenul de "autobiografie", folosit în sens modern, datează doar din secolul al XVIII-lea, dar forma este, desigur, mult mai veche.