| tputpu2 a întrebat:

Cum vi se pare cartea micul lord?

Răspuns Câştigător
| taloilivia1889 a răspuns:

Mai intai, as vrea sa-i multumesc verisoarei mele pentru a-mi fi imprumutat aceasta carte. Mi s-a parut tare simpatica, si daca as fi avut si varsta corecta [respectiv sa fi fost inca un copil] mi-ar fi placut inca si mai mult. Din fericire, limbajul e foarte facil si poate fi inteles de absolut toata lumea care citeste romanul, fie ca ai 10 ani, fie ca ai 60 si incepi sa-ti pierzi memoria laughing.

Povestea e simpla: Era odata un lord, Dorincourt, care avea trei fii. Dintre toti, cel mai mult il iubea pe mezin, care, insa, profitand de faptul ca era capitan, intreprinde o calatorie in America, unde cunoaste o fata. Se indragosteste de ea si se casatoresc, fara a-i cere permisiunea batranului conte. Lucrul acesta il infurie la culme pe Dorincourt, care-i retrage toate drepturile capitanului, inclusiv sprijinul financiar, acesta vazandu-se nevoit sa se angajeze ca altceva decat meseria pentru care era pregatit. nu stiu daca vroiai povestirea intreaga... daca da spune-mi

1 răspuns:
| Lowsensitive a răspuns:

Foarte frumoasa si fascinanta