| Bondarel99 a întrebat:

Daca am gasit o carte in format PDF pe un site, la bibliografie trec cartea sau site-ul? Eu ma gandesc ca logic ar fi cartea...

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cartea se trece

4 răspunsuri:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Bibliografia este sursa, daca tu ai luat ceva din carte treci cartea. Daca ai luat cartea atunci treci sursa cartii(site-ul).

| Lioana a răspuns:

Evident cartea. Site-ul nu detine drepturi de autor asupra textului cartii.
Se trece site-ul doar in cazul articolelor publicate pe net.

| RAY a răspuns:

Daca iti exprimi parerea despre un film pe cinemagia scrii unde l-ai vizionat sau parerea ta despre film?

| Romanul86 a răspuns:

Cartea se pune la bibliografie.