| jixy888 a întrebat:

Daca am media 6 la o materie pe primul semestru trec clasa?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este ca nu iei 4 pe trimestrul doi, ca risti sa ramai corijent.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru promovarea clasei la o materie nu conteaza media de pe primul semestru ci numai media anuala, aceasta trebuie sa fie de cel putin 5. Daca pe sem.II vei avea o medie de cel putin 4 atunci vei avea media anuala 5 si vei promova. Daca media sem.II este sub 4 atunci ramai corigent.

| WangLouis a răspuns:

Trebuie sa iei minim 4 pe al doilea ca sa treci cu media 5 anuala

| Haidau_Nora_1995 a răspuns:

Sigur treci clasa