| AvalohAlyn a întrebat:

De ce carte ești pasionat?

6 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Am foarte multe, nu aș putea alege doar una. Citesc aproape tot ce-mi pică în mână, ficțiune, non-ficțiune, fantasy, thriler, science fiction, filosofie, religie, spiritualitate, etc, și la fiecare categorie am câteva cărți care m-au impresionat și pe care le recitesc din când în când.

| RKBlue a răspuns:

Citesc carti din mai multe genuri.
Dar seria Harry Potter pot sa o recitesc la infinit (am citit-o de 4 ori si acum o citesc in engleza.Varianta de la editura Arthur e cea mai buna traducere)

| Osneros a răspuns:

Nu idolatrizez cărți, dar mi-au plăcut mult trilogia "Prima Lege" de Abercrombie, "Dune", trilogia "Farseer" de Robin Hobb și trilogia "The Half Bad" de Sally Green.
Evident, sunt pasionat de fantasy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o anumita carte, dar in general ma pasioneaza genul fantasy si genul horror!

| Anonima163333 a răspuns:

Sunt pasionata de toate cartile, in special de cele de fictiune sau de aventura.

| Clytia a răspuns:

"Anna Karenina"