| AvalohAlyn a întrebat:

Despre ce este vorba in cartea Fifty Shades of Grey? Am vazut ca e foarte la moda cartea.happy Voi ati citit-o? Merita sa o citesc?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este o carte erotica. Daca iti place genul asta de literatura este ok.
Insa in afara de desrierile erotice cartea nu are altceva. Nici actiune nici, mesaj, nici tehnica descriptiva. Ca sa nu mai zic ca personajul principal pe mine m-a enervat cumplit si mi s-a parut ca se comporta nu numai ca un om complet idiot cu epifanii absolut stupide, dar ca are si probleme psihice. Cat despre Christian Grey, nici nu cred ca are rost sa incep.
Si pe deasupra ofera o imagine complet eronata despre practicile BDSM.
Am citit doar prima carte.
Daca vrei literatura erotica, mai bine citesti Sandra Brown.

6 răspunsuri:
| anonima0101 a răspuns:

Http://adevarul.ro/......index.html -citeste articolul asta, o sa-ti dai seama despre ce e vorba. Eu nu am citit cartea, dar am vazut filmul si e foarte fain. :>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut doar filmul si m-a convins suficient de mult incat n-are rost sa mai citesc cartea sau sa vad vreo continuare.

O porcarie de zile mari.

| Musique a răspuns:

Le-am citit pentru că voiam ceva ușor ca să scap de stresul simulărilor.
Limbajul e acceptabil, povestea însă nu e cine știe ce.
Poți citi volumele dacă-ți dorești ceva ușor, însă la fel de bine poți alege Cireșarii (cărțile copilăriei mele), unde acțiunea e mult mai palpitantă.
Filmul e o pierdere de timp.
O zi frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit eu toate trei volumele.
Eram incantata de ele intr-o perioada, pana a iesit filmul, foarte prost btw.
Le am pdf daca te gandesti sa le citesti.
Am un prieten care le-a citit, dar ne-a spus ca pentru alte scopuri.
Sunt prea ...desfranate laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curata-ti mintea crestine, cartea aia este banned. noi ar trebui sa citim despre maici in desert si vikingi care isi infrunta soarta dura

| Resurrection a răspuns:

Dupa parerea mea, este o pierdere de timp... nu ramai cu nimic dupa ce o citesti