| Vernusio a întrebat:

Dupa ce apreciati o carte ca e buna?
Si cand ai citit ultima data o carte buna?

5 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Sa ne spuneti si titlul ei ca am adaugat intrebarea asta la favorite

| Supicadepui a răspuns:

Consider ca o carte e buna daca imi starneste curiozitatea, daca imi transmite un mesaj important, daca reuseste sa ma emotioneze; sunt atenta la limbajul autorului, la ceea ce vrea sa transmita prin creatia sa. Ultima carte citita de mine a fost acum cateva luni; voiam s-o recitesc, pentru ca m-a ajutat mult la momentul respectiv si cu siguranta ma va ajuta si pe viitor. Carticica mea preferata este "Un pamant nou", pe care o tot recomand.

| AFR81 a răspuns:

Pur si simplu, citind-o, imi pot da seama daca este buna sau nu. Trebuie doar sa-mi placa si sa imi fie utila. Alte criterii nu am. Am terminat o carte buna ("Cleopatra" - Stacy Schiff) acum 3 zile.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

După conținut, când o termin de citit.
Acum am Radu Tudoran - Acea fată frumoasă.
Mă face să vreau să o citesc până la final.

| Lzehxo a răspuns:

O carte buna o apreciez dupa continutul ei. Pana acum nu am gasit una foarte buna pe gustul meu.