| geox12 a întrebat:

După ce ar trebui să mă iau când analizez un text /poezie?

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Uite aici un articol pe aceasta tema: https://valentindedu.wordpress.com/......t-un-text/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde de cerinta, daca se specifica cumva, analizat din punct de vedere a... stilului, curentului literar, in comparatie cu ce, cum si... eventual cand big grin

Uite aici cateva detalii care ar putea sa te ajute:
https://ro.educatelweb.com/......w-to-do-it

Numai bine! ^_^

| geox12 explică (pentru Werrich):

Mulțumesc.

| geox12 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc

| Anonimaaaa1234534567897654 a răspuns:

Heeii
Atunci cand analizezi o poezie incearca sa gasesti pe fiecare strofa cate un cuvant cheie
Faci asa la fiecare strofa iar apoi incerci sa le rezumi intr-un mic text.
Atunci cand analizezi un text, faci acelasi lucru, avand in vedere ca are alineate.Iei cate un alineat, il citesti si cauti un cuvant cheie apoi faci o propozitie sau doua bazata pe alineat.
Funda?