| Aaanon a întrebat:

Hei! Ce carti despre doctori, viata acestora sau salvarea de vieti- ati putea sa imi recomandați? Ceva asemănător cu,, Cu ultima suflare"

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oxigen (Carol Cassella), Oameni si bisturie (Adrian Aldea), Torente (Marie Anne Desmarest), Doctorii (Erich Seagal), Vraciul/Profesorul Wilczur (Tadeusz Dolega Mostowicz), Doctor Jivago (Boris Pasternak), Trupuri și suflete (Maxence Van Der Meersch), Doctorul Pascal (Emile Zola), Ciuma (Albert Camus), Am fost medic la Auscwitz (Nyiszli Miklós)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ceva cu adevarat SF, poti incerca noul testament.

| AvalohAlyn a răspuns:

Spitalul municipal, doua volume si continuarea lor Clinica Gorlin.

| AvalohAlyn a răspuns:

Toate trei(Spitalul municipal vol.1, spitalul municipal vol.2 si clinica Gorlin)sunt scrise de Barbara Harrison.