| →βσσblėėŝ←׃╳ a întrebat:

Ati putea sa imi recomandati niste carti filozofice sau psihologice happy

Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Ghidul nesimtitului
Viata cotidiana in comunism
Arta de a influenta. Analiza tehnicilor de manipulare

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Calea Regală-Andre´ Malraux; Marea, Marea-Iris Murdoch; Străinul-Albert Camus, Procesul, Castelul-Franz Kafka, Muntele vrăjit-Thomas Mann, În căutarea timpului pierdut-Marcel Proust, Portocala mecanică-Anthony Burgess, Greaţa-Jean Paul Sartre, Lupul de stepă-Herman Hesse, Insula, După multe veri-Aldous Huxley

| anna01 a răspuns:

Sensul vietii, Cunoasterea omului-Alfred Adler.
François de la Rochefoucauld-Maxime
Vraciul-Tadeusz Dolega Mostowicz-EXCEPTIONAL de bine reliefate aspectele psihologice

| dannypapuc a răspuns:

Pentru tine cea mai buna carte este Idiotul