| Ancutza99lovly a întrebat:

Hei, puteti sa imi spuneti si mie o carte mai veche despre doi adolescenti care se iubesc dar el este departe si ea il asteapta acasa. As vrea sa citesc foarte mult o poveste de genu. Dau fundita! love struck

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sanda (Mihail Șerban), Pânza de păianjen (Cella Serghi). Ai putea lectura și Jurnalul unui adolescent timid (Stephen Chbosky), Intrarea soarelui (Cecilia Ştefănescu), Iubire la distanță (Maggie O Farrell), Viața mea pe net (Alexandra Ares), Iubirea secretă (Paola Calvetti), Dragoste virtuală (Daniel Glattauer), Mătase (Alessandro Baricco) etc

1 răspuns:
| thinkro a răspuns:

Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes, nu e chiar ce te astepti in legatura cu iubirea de la distanta dar imi amintesc ca erau secvente unde personajul masculin principal trebuia sa plece din tara, cu afaceri, sa castige bani, etc.mai multe nu zic, astept sa vezi tu!happy oricum e o poveste superba de dragoste din care putem invata, incearca te rog si Invitatie la vals, acelasi autor, sunt amandoua de dragoste.