| Anonim0078965 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte...Ce imi recomandati? Am 15 ani si vreau ceva de dragoste, dar intre 2 adolescenti. big grin

Răspuns Câştigător
| Luminita235 a răspuns:

1. Nu plange sub clar de luna de Heather Davis * o poveste de dragoste dintre o fata obisnuita si un varcolac)
Urmatorul volum este : Uneori sub clar de luna
2. Spulbera-ma de Tahereh Mafi ( O carte minunata in care este vorba despre o poveste de dragoste dintre o fata care nu poate atinge pe nimeni cu exceptia baiatului de care o sa ajunga sa se indragosteasca)
3.Sange Albastru de Melisa de la Cruz ( este vorba de o poveste de dragoste dintre doi vampiri )
4. Evernight de claudia Gray (vampir-om)
5. Dispozitivele infernale / Printul Mecanic de Cassabdra Clare ( o serie minunata pe care trebuie sa o citesti )
6. Shadow Falls / Nascuta la miezul noptii de C.C. Hunter ( O fata care poate vedea stafii si care iubeste doi baieti )
7. Creatura de Nely Cab ( e vorba de o fata care se indragosteste de un zeu, stiu ca suna ciudat dar e foarte faina cartea )
8. Eve de Anna Carrey ( O carte care mie mi-a placut foarte mult, are si volumul doi )
9. Sub aceeasi stea de John Green ( e vorba de doi adolescenti care se iubesc desi sufera de cancer si daca vei citit aceasta carte vei ramane impresionata si cu siguranta vei plange )
10. Naluca si Naucul de Stacey Kade ( stafie -om )
Toate aceste carti mi-au placut si contin exact ce ai cerut tu si oricand le-as reciti, sper sa alegi o serie ( cartile pe care ti le-am recomandat au mai multe volume ca sa stii ). Spor la citit!
P.S : Daca ai citit o carte sau intreaga serie te rog sa imi scrii un mesaj ca sa imi spui cum ti s-a parut cartea/seria

7 răspunsuri:
| Ioanaa16 a răspuns:

Citeste "Sub aceeasi stea" de John Green! Mie una mi-a placut mult povestea celor 2 tineri, are un sfarsit foarte trist dar realist.

| Elly_Claudya_1996 a răspuns:

Cautand-o pe Alaska - John Green
Sub aceeasi stea - John Green
Intimidare - Penelope Douglas

| ArthurKn a răspuns:

Lorelei

| Bella116 a răspuns:

Citeste romanul psihologic Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi. Nu e cu adolescenti dar o faci la scoala si o sa trebuiasca si la BAC :*

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Si mie imi plac cartile de dragoste, dar nu astea aparute acum, cu vampiri sau cele de la chic care sunt penibile.Scoase doar pentru bani.
Citeste Iubita locotenentului francez, La rascruce de vaturi, Dragoste in vremea holerei, Mandrie si prejudecata, Varsta inocentei, Pacientul englez, Doamna bovary, Anna Karenina.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Maitreyi de Mircea Eliade e superba, mai ales din cauza diferentelor de cultura (baiat roman si fata indianca).In plus, mai este o carte scrisa din partea iubitei, adica de Maitreyi, fiind de fapt 2 cati scrise din perspective diferite, povestind aceeasi intamplare.Partea scrisa de Maitreyi o gasesti ca ''Dragostea nu moare" de Maitreyi Devi.Le gasesti la biblioteca.Eu am plans la cartile alea :3 Si daca vrei sa le citesti incepe cu cartea scrisa de Mircea.Succes!

| Anonim0078965 explică (pentru Luminita235):

Ok ..iti voi trimite un mesaj big grin