| georgiana1316 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi sugerati niste carti, care v-au impresionat. Care v-au facut sa nu le dati jos din maini. Vreau ceva dupa care sa tanjesc sa aflu sfarsitul, dar si sa plang ca se termina. Ceva de genul: Amurg, Jocurile foamei, Divergent, Piramida rosie. Va rooog. Sunt in depresie ca nu am ce citi.

9 răspunsuri:
| NotSoClassyX a răspuns:

Iti recomand Jocul lui Ender si Ingeri si demoni.

Răspuns utilizator avertizat
| nikinikoniki a răspuns:

Minunea de R.J.Palacio.

| KiduuxD a răspuns:

Spulberă-mă, Belzhar, If I stay ( e genială ), Jurnalul unui adolescent timid, Playlist pentru Nick si Norah big grin.

| CristianDora a răspuns:

Cireşarii de Constantin Chirita

| Felys a răspuns:

Colt alb, a fost si film, de 10 ori am citit cartea de nu ma mai saturam de ea

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Daca ai citit piramida rosie de Rick Riodan atunci poti sa incerci si Percy jackson. Eu am citit toata seria de 5 carti chiar daca ultimele doua nu sunt traduse. Iar dupa seria Percy Jackson, autorul a scris inco o serie cu mai multe personaje noi dar cu Percy si Annabeth. Aceste serii le-as reciti mereu(nu inseamna ca nu o fac;-) ). Mai sunt si seriile
Paranormal de Kiersten White
Instrumentele mortale de Cassandra Clare
Aripi
Haex Hall
School Spirits
Shadowfalls
Cand esti vrajitoare...
Momo
Inima de cerneala

| georgiana1316 explică:

Multumesc tuturor. Chiar nu stiu cui sa dau funda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Itipromit ca nu o sa le lasi din mana laughing :"Ingerul Noptii", "Niciodata impreuna?", "Pe strada Dublin", "Pe strada Londra", "Te astept", "Te doresc". Bine, mai sunt si altele, dar zic sa incepi asa.