| AnnA_8929 a întrebat:

Heii! Stiti vreo carte care cu mister, dar si cu dragoste? happy

9 răspunsuri:
| Dizzч a răspuns:

Nu are prea mult mister.dar e de dragoste. Daca pentru cineva ca mine care nu prea citeste, romanul "Draga John" a fost superb si chiar m-a facut sa vreau sa-l termin, cred ca iti va placea.;">

| usernamealy a răspuns:

Cartiile de danielle steel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marile sperante. Am citit-o si este superba love struck

| sweetistaaaa a răspuns:

Marile sperante

| Glamour612 a răspuns:

Misterele dragostei - Danielle Steel. Am citit cartea asta și mi-a plăcut foarte mult. O fată se îndrăgostește de un scriitor, dar nu știe prea multe despre el. După ce se cunosc mai bine, se mută împreună și în final, află că el nu e ce părea a fi.

| UltraViolette a răspuns:

Invitatie la vals.
Nu stiu cat o fi de misterioasa, dar este de dragoste.

| zurick a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes
Jane Eyre de Ch.Bronte
Bal mascat de Ionel Teodoreanu
Marile sperante de Charles Dickens
Cea mai frumoasa mi se pare Invitatie la vals, oricum daca o vei citi sa-mi spui ce parere ai.

| RandyMarsh a răspuns:

Buna
Iti recomand Rebecca de Daphne du Maurier. Lectura placuta!

| Euletitia a răspuns:

Buna! O carte foarte bine scrisa, de un clasic al literaturii engleze, este "Femeia in alb"- Wilkie Collins, roman ce impletste misterul cu iubirea si te tine in continuu cu sufletul la gura. O alta carte superba despre mister si dragoste ar fi "rebecca"- Daphne du maurier. Ti le recomand din suflet! Lectura placuta!