| ReynardTheFox99 a întrebat:

Hello.Vreau sa dau la actorie si am vazut ca am nevoie de un repertoriu.
Imi poate sugera cineva niste povestiri la persoana 1 si fabule?

2 răspunsuri:
| heracles a răspuns:

Toporul si Padurea (G.Alexandrescu)dar, dupa parerea mea, cinematografia a murit,odata cu disparitia marilor actori cum ar fi, Dem Radulescu, Puiu Calinescu,Jean Constantin,Nae Lazarescu,Amza Pelea, Toma Caragiu, Colea Rautu e.t.c. eu zic ca Puiu Calinescu daca s-ar fi nascut in Franta ar fi fost urmatorul pe lista dupa Luis de Funes, in concluzie nu mai are cine sa faca filme comice, s-au de actiune, sa nu mai zic istorice, sa nu-l uitam pe Johnny Weissmuler, daca ar fi ramas in Romania ar fi fost 0.Asa dar actorii romani actuali sunt mici si cinematografia romana nu mai exista.(asta-i realitatea)

| Adry05 a răspuns:

Sunt destule pe google daca te deranjai sa cauti. Se numeste monolog.