| Mihai314 a întrebat:

Salut. As dori sa aflu cat mai multe poezii de dragoste frumoase. (Am nevoie pentru un repertoriu la actorie) Daca stiti ceva poezii care v-au placut sau care inca va plac cel mai tare lasati aici.(ceva ce v-a impresionat la un moment dat, poate chiar si daca nu sunt asa de cunoscute, nu conteaza) Cele/cea mai frumoasa primeste funda. De preferat ar fi ca poezia sa fie la persoana a2-a (sa se adreseze direct cuiva) si sa lasati si numele autorului. Multumesc

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Numai una de George Cosbuc

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Mie mi-au placut mult 'Izvorul Noptii' si 'Lumina', ambele de Lucian Blaga.

| raspunsul07 a răspuns:

Iti las aici una