| Cristina987 a întrebat:

Hey, mama a citit o carte acum aprox. 15 ani si nu mai stie cum se numeste si as vrea sa o citesc si eu, spune ca era vorba despre 2 studenti si despre povestea lor de dragoste. El era un mare afemeiat care a pus ochi pe o studenta timida, care nu vroia sa aive aventuri cu el deoarece stia ce reputatie are. Dupa un timp ei se indragostesc si pleaca intr-o vacanta pe un yacht in Istambul, unde ii ofera tot ce isi doreste. Dupa intoarcere ea ii da vestea ca a ramas insarcinata la care el nu o mai cauta si ea daca mama nu se inseala maore, iar el isi cumpara un pistol cu care se sinucide si lasa o scrisoare in urma lui.
Stiti autorul si numele cartii?
App. ea a spus ca daca nu se inseala autorul e roman

FUNDA!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Relatarea ta seamană mult cu Scrisoare de dragoste a lui Mihail Drumeș!

8 răspunsuri:
| Cristina987 explică (pentru floresdemayo):

Asta e! Multumesc mult!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Cristina987):

Frumoasă carte, frumoasă poveste...

| foxsilver a răspuns (pentru floresdemayo):

Imi cer scuze, dar trebuie sa te corectez, este vorba despre "Invitatie la vals". Bine, e de inteles, amandoua fiind scrise de acelasi autor, se poate crea o confuzie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru foxsilver):

Hello! Anything is possible! Frumos că ți-ai amintit. Ai toată admirația mea. Trecut-au anii (mai exact "zece"), posibil să fi făcut o mare confuzie, deh...greșeala mea. Le-am citit pe ambele în aceeași perioadă, la diferență de doar două-trei zile. Memoria asta bună ce-o am... Sau, hai să arunc vina pe amnezia de primăvarăhee hee

| foxsilver a răspuns (pentru floresdemayo):

Memoria ne poate juca feste tuturor, si mie mi se intampla cand e vorba despre cartile surorilor Bronte, caci n-au avut de lucru si s-au apucat de scris toate trei laughing.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru foxsilver):

Esti așa dulce in afirmații. Doamne, avem aceleași gusturi și aceleași "defecte" nevinovate laughing. Si mie îmi plac romanele surorilor Bronte!

| foxsilver a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai ele n-au avut de lucru si au scris, iar eu n-am avut de lucru si le-am citit, in felul asta facand cunostinta cu ironia englezului, un desert pe care il savurez de fiecare data cand am ocazia.laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru foxsilver):

Savurăm împreună... laughing