| seby112 a întrebat:

Hey TpU!
Caut o carte(pentru citit in vacanta aceasta).
Sunt clasa a 8-a(acum trec a 9-a) si as dori o carte de genul cartilor:Seria "Jurnalul unui pusti" sau cvartetul"Karazan"
Nu stiu exact genul cartilor... probabil fantezie(Karazan) insa despre "Jurnalul unui pusti" nu stiu genul.
Daca se poate sa fie romane nu carti de poezii(nu ma fascineaza)

4 răspunsuri:
| Henriette1165 a răspuns:

Iti recomand cartea „Toporisca" de Gary Paulsen, am citit-o este carte excelenta, care spune viata unui copil pe nume Brian, care este silit sa supravietuiasca singur in padurile Canadei in urma unui accident aviatic in drum spre tatal sau!

| Pisssicutza a răspuns:

Marele Nate, junelul unei puștoaice. Marele Nate mi s a părut mai faine decât jr unui puștiwinking acum depinde de gusturi

| Anonim9988 a răspuns:

Ai citit vreo carte de Jules Verne? Daca nu, ai putea sa incepi. Cartile au informatii din toate domeniile, geografie, istorie, etc.

| Aimee33 a răspuns:

Buna!
Carti asemanatoare cu "Jurnalul unui pusti" sunt : "Insemnarile unei pustoaice" si "Marele Nate". Alte carti de genul asta nu-mi mai vin in minte.
O zi buna! happy