| GeooSykes a întrebat:

Hey TPU!
Ce parere aveti despre cartea :http://www.wattpad.com/story/6675197-dincolo-de-sinucide re?
Dau funda :)

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, e super o poveste foarte interesanta.

| MauriceCorelli a răspuns:

Dejectie. La fel ca orice panarama adolescentina de pe Wattpad. Ia-o pe urmele personajului tau si sinucide-te, amatoareo.

| Morphines a răspuns (pentru MauriceCorelli):

Auzi tu, nu toate poveștile de acolo sunt „dejecții", pricepuși? Unii chiar scriu foarte bine și au povești foarte bune! Dacă nu știi, nu vorbi!

| Morphines a răspuns:

Nașpa, dacă vrei să citești ceva adevărat, citește de la Rob Michael, acolo sunt povești nenică!winking

| MauriceCorelli a răspuns (pentru Morphines):

Tristule, aia de pe Wattpad care scriu bine sunt cantitate neglijabila. La fel ca apa aia care contine in proportie de 0, 000168% aur si cine stie ce alte metale pe care ti le intarni tu la gat. Cantitate neglijabila, ne-am inteles?

| LSMM a răspuns:

Salut!
Nu vreau să te superi, dar mai ai de lucrat puţin. Puţin mai mult.
O carte nu se începe niciodată cu un salut, fie că e palpabilă, fie că e pe wattpad. Nu te lua după fetiţele care scriu jurnale fără nicio noimă cu 1D.
De acţiune nu pot să zic decât că e grăbită şi oarecum clişeică. Personajul principal pare că n-are niciun scop acolo, decât să se uite pe geam şi să observe o lume post-apocaliptică. Ţi-am zis: clişeu. Eu apreciez mai mult o poveste care vorbeşte despre adaptarea unui personaj într-o lume reală, sincer.
N-ar fi astea toate obiecţiile mele, dar o să închei aici cu o observaţie legată de ortografie: spaţiu doar după semnul de punctuaţie.
Mai lucrează şi mai adaugă măcar puţină originalitate.

| GeooSykes explică (pentru MauriceCorelli):

Daca te crezi mai bun atunci sa te vad ce potiscrie tu.Esti atat de penibil incat nicinu stiu de unde sa incep.In primul rand nu sti ce este aceea fictiune si nici nu ai curajul sa scrii. Daca te crezi asa de tare in gura de ce nu scrii o carte? Oare cati cititori vei avea? Ai o minte asa de ingusta incat nici nu stiu de unde sa incep.TE CREZI VREUN PROFESIONIST SAU CE? Nu ai face mai mult de 300 de cititori intr-o luna si vi aici ca orice panarama sa comentezi.Nu esti in stare sa scrii ceva caresa prinda la public. Esti prea incuiat si prost pentru a intelege!

| MauriceCorelli a răspuns (pentru GeooSykes):

Ce tari suntem noi, ascultam BFMV, ne punem la nick numele jigodiei de Sykes si scriem mediocritati pe Wattpad. Cat de tru!

Crede-ma, pot sa scriu. De la 15 ani, condus de impulsuri, nu de ratiune, cum trebuie sa fii cand scrii, scriam mult mai bine ca tine.

In primul rand, tu nu poti scrie corect ortografic, deci nu vad ce pretentii sa ai in a scrie carti intregi. Tu crezi ca la cititori se raporteaza calitatea, vita incaltata? Buun. Pai atunci vampirismele sunt mai bune decat Llosa sau Cortazar. Tare, n-am ce zice! Da, sunt profesionist, ai s-auzi de mine, puisor. Si atunci, 1, 2, 3, unghia-n gat!

Care public? Ala cu IQ-ul de 60 sau ala de minim 105? Ca sa stiu daca ne referim la acelasi public, papuse. Esti foarte inteligenta si originala.

| Morphines a răspuns (pentru MauriceCorelli):

Trist ești tu din câte se poate vedea. Observ că ai auzit de acest site, pesemne ai și încercat să scrii ceva și ai postat, dar ești frustrat că nu ți-a citit nimeni bazaconiile. Demonstrează dacă ești atât de bun pe cât declari.

| MauriceCorelli a răspuns (pentru Morphines):

Chiar esti trist. Mars inapoi la cotet, fanfaronule.

| Morphines a răspuns (pentru MauriceCorelli):

DE MORTUIS NIL SINE BENE! Limbaj de căcănar ce ești din cap până-n picioare! Frustrat ce ești!

| MauriceCorelli a răspuns (pentru Morphines):

Suntem si 'telectuali cu veleitati latine, ha? Uite ce-i, bre Bobby, doua chestii conteaza:

1. Te aprinzi mai repede ca o femeie si o flama puse cap la cap. Iar asta nu e deloc de bine.
2. Wattpad este fosa septica a literaturii, o maghernita penala unde parca si-au dat intalnire toate pizdulicile fara talent literar, cu impresii si arfe, doar-doar le-o citi si lor cineva fituicile si or deveni vreo Sandra Brown la mana a doua.

Suntem clari acu'?

| Morphines a răspuns (pentru MauriceCorelli):

Tocmai, că tu te-ai aprins mai ceva ca o făclie! Nu eu, ci tu! Pricepuși? (sunt retoric - știu că n-ai priceput)
Nu mă interesează invazia de fetișcane fără minte care slobozesc acceași mantra, mă privește incapacitatea ta de a pricepe că unii chiar sunt buni și chiar știu a scrie!

Acum m-am făcut clar? (acu')winking

| alice4stars a răspuns:

Frumos!