| M21mihai a întrebat:

imi spuneti va rog un roman cu spionaj?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Mihai, nu iti recopmand un singur roman de spionaj, ci o serie de 7 romane: seria "Minerva'', scrisa de Rodica Ojog-Brasoveanu, care include 7 volume:
1. "Spionaj la manastire''
2. "Omul de la caaptul firului''
3. "Plan diabolic''
4. "Minerva se dezlantuie''
5. "Panica la casuta cu zorele''
6. "Nopti albe pentru Minerva''
7. "Violeta din Safe''
Poti citi, de asemenea, "Maestrul si Margareta'', romanul lui Mihail Bulgakov care prezinta in maniera ironica secretomania si tehnicile de spionaj si urmarire din Rusia sovietica a anilor '30. Lectura placuta si o zi frumoasa iti urez!

2 răspunsuri:
| asperix a răspuns:

"Spionaj la manastire" Rodica Ojog Brasoveanu. De fapt iti recomand mai tot ce a scris Rodica Ojog Brasoveanu. Are carti politiste foaarte misto. Mai ales alea cu Melania ( n-ai sa regreti daca le citesti ) happy E considerata Agatha Christie a Romaniei

| PerfectLife a răspuns:

Identitatea lui Bourne, Suprematia lui Bourne, Ultimatumul lui Bourne-Robert Ludlum