| sara2523 a întrebat:

Heyyy! Pentru cei ce au citit cartea "Zece negri mititei"...cum vi s-a parut? Mie mi-a placut!

11 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

De cine este scrisa?

| oprescudorin11 a răspuns:

Una dintre cele mai ciudate lecturi intalnite. Aproape ca E.A Poe.Stranie,de ne patruns desi foarte, sa zicem, logica. O 'nebunie' de carte!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Aberdeen):

E scrisa de o fata pe nume "Agatha Christie".

| Aberdeen a răspuns (pentru oprescudorin11):

Multumesc

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Aberdeen):

Esti dragut ca-mi multumesti.

| AndrrreaDeea a răspuns:

E frumoasa cartea, mie mi-a deschis"apetitul" pentru cartile politiste.Agatha Christie scrie foarte frumos, te sfatuiesc sa citesti Intalnire cu moartea si Misterul crimei fara cadavru, tot de Agatha Christie happy

| AlexandruNastase a răspuns:

Pana acum este una din cartile mele preferate. Misterul te tine cu sufletul la gura pana la ultimele pagini. O super carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-a placut. Am stat cu sufletul la gura sa aflu cine pusese totul la cale. Speram sa mai ramana cineva in viata dar asa nu mai era crima perfecta.

| sara2523 explică (pentru Aberdeen):

Agatha Christie...happy

| sara2523 explică (pentru AndrrreaDeea):

Le voi citi!winking

| Swan39 a răspuns:

Am citit-o într-o singură zi, doar cu o scurtă pauză între două lecturi. Mi-a plăcut foarte mult. E o carte intrigantă, plină de mister, care te ţine cu sufletul la gură, cu un final surprinzător.
Şi mai surprinzătoare a fost "Crima din Orinet Express", tot de Agatha Christie. La acel final CHIAR nu mă aşteptam.hee hee Dacă nu ai citit-o ţi-o recomand cu mare drag.