| Inela a întrebat:

Hristos a inviat! happy
hei, deci am si eu o intrebare:
Imi puteti recomanda niste carti pe care le-ati citit si v-au placut,tinut in suspans,entuziasmat. Ceva gen calatorie,poate ceva romantic, contemporan, nu prea complicat.
Gen: "13 plicuri albastre" si "Fata si marea" de Maureen Johnson, sau "Jocul miniunii" (am uitat autoarea)
Poate ca v-ati dat seama ca intrebarea e mai mult pentru fete big grin
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| RobertFHC a răspuns:

Marile Sperante v1/2, mie mi-a placut mult big grin

| HaKa93 a răspuns:

Dragonul rosu, hannibal, tacerea mieilor, dexter, crima din orient express

| qwerty101010 a răspuns:

"Invitatia la vals" de M. Drumes e o carte superba, de dragoste pe care o poti citi in continuu fara sa te plictisesti. E printre ultimele carti citite de mine si mi-a placut extrem de mult. Sper sa iti placa si tie daca o citesti si sper ca te-am ajutat. Pupici :*:*

| Turcu_Alessio_1999 a răspuns:

Copiii capitanului grant
o carte reusita

| Bacemi a răspuns:

Inima noastra, de Guy de Maupassant.

O gasesti si pe internet :

http://www.scribd.com/doc/127066596/Guy-de-Maupassant-INIMA-NOASTRA

| Sadic a răspuns:

Refugiul de Nicholas Sparks

| Oleg20 a răspuns:

Gen călătorie: Uimitoarea aventură a misiunii Barsac, Cinci săptămîni în balon, O călătorie spre centrul pămîntului, 20.000 leghe sub mări, căpitan la cincisprezece ani, copii căpitanului grant, toate de Jules Verne.