| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva o carte despre istoria Rusiei? Urgent! Fundăăăăăăă!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lew Tolstoi: Razboi si Pace

| gabicoo a răspuns:

Paul Dukes, Istoria Rusiei!
A apărut prin 2008 sau 2009. De cumpărat o găsești la anticariat!
Dar mai bine fă o căutare pe Google!
Găsești informații pe Wikipedia sau poți descărca referate sau chiar cărți în format PDF de pe Scribd ( aici trebuie să plătești ) sau de pe academia.edu ( aici contul e gratuit - îl faci în 2 minute )!
O seară frumoasă în continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici un documentar mai scurt format din 5 parti sub 10 minute /1 episod
https://www.youtube.com/watch?v=TU1N8KTxIJU&t=32s

| gabicoo a răspuns:

Funda?

| DanG a răspuns:

Cauta Spargatorul de gheata de Victor Suvorov. Nu e chiar despre istoria Rusiei, mai degraba a URSS. Prezinta ce s-a intamplat de fapt la Stalingrad.